Hubení hryzců

Objednejte naše služby ihned

Hryzec vodní - Arvocola terrestris

Barva: tělo pokryté tmavohnědou až černou srstí, břišní část těla je světlejší, ocas chlupatý.

Velikost: délka těla je 14-22 cm, ocas 9-14cm, tělo se podobné jako křeček, malá hlava a uši téměř neviditelné ukryté v srsti, váha 150-300 g.

Vývoj: do roka má cca 3-4x mláďata po dvou až 10 mláďat, březost trvá cca 21 dní, samičky z prvních jarních vrhů se mohou ještě v témže roce rozmnožovat.

Potrava: vodní traviny, rostoucí rostliny, větvičky, pupeny a kořínky, velmi rád požírá jabloně a spadané všelijaké plody.

Škody: okusování hlíz, kořínků, zelených listů, velké škody způsobuje v sadech, zahradách i polích.

Info: Hryzec vodní žije většinou v blízkosti vodních toků nebo nádrží. Může se však vyskytovat i na suchých stanovištích, od vodních toků a nádrží značně vzdálených. Žije zpravidla jednotlivě v podzemním doupěti, které bývá složeno z vlastního hnízda, jedné nebo několika zásobáren a několik desítek metrů dlouhých chodeb.

Likvidace: deratizační nástrahy, návnady.

Máte zájem o naše služby? Zavolejte nám nebo napište

Nevíte si rady? Volejte na +420 732 488 244

Mohlo by vás zajímat

1 července, 2022 in Deratizace, Dezinfekce, Dezinsekce

Naše kompletní/ komplexní služby

Deratizace Přemnožily se vám na zahradě či ve sklepě myši, našli jste v domácnosti potkaní trus nebo vám život znepříjemňují hraboši? Hlodavci jsou sice milá zvířátka, ale jako volně žijící…
Číst více
1 prosince, 2021 in Deratizace

Deratizace pomocí chytrých staniček

Jak se bezpečně zbavit myší v obydlí Myši, potkani a krysy se do uzavřených prostor sklepů, garáží, kůlen, skladů, apod., stěhují především v zimě. Do stavení se dokážou dostat i…
Číst více