Hubení Blech

Objednejte naše služby ihned

Blecha obecná: Pulex irritans

Barva: hnědé až černé barvy (přesné zbarvení závisí na složení potravy), ze stran je zploštělá a tvořena články, které se směrem ke koncové části těla zvětšují a překrývají.

Velikost: jsou velké od 2 do 8 mm a dokáží skočit do vzdálenosti asi 35 cm při výšce skoku 20 cm. Na chodidlech se také nachází 2 drápy, které slouží k přidržování se na hostiteli.

Vývoj: blechy mají rozdílné pohlaví, samičky kladou až několik stovek vajíček za život. Od vajíčka po dospělce 4-6 týdnů.

Potrava: Dospělci sají krev na domácích zvířatech jako psech nebo králících a kočkách, dále na lidech. Larvy se živí prachem v hnízdech a nestrávenou krví z trusu dospělců.

Škody: nebezpeční je v přenosu choroboplodných zárodků. Sání krve dráždí pokožku a svědí a tvoří se pupence.

Info: Má-li blecha dobré podmínky (dostatečné teplo a vlhkost), je schopna přežít i rok bez potravy. Potřebuje-li se dospělá blecha přesunout, využije k tomu své skákavé nohy. Dokud nejsou schopné mladé blechy skoku, přežívají na místech, které hostitel trvale obývá. Jakmile se blecha dostane do domácnosti je velice obtížné se jich zbavit, bez určitých profesionálních postupů.

Likvidace: Prevence – důsledné vysávání a čistota, soustředit se na zdroj výskytu blech, Někdy mohou blechy přetrvávat v kokonu velmi dlouhou dobu a čekat na příchod hostitele. V tomto období je nejméně zranitelná, proto je nutná opakovaná aplikace insekticidu – postřik, ULV fumigace, plynování. U zvířat je levná alternativa odblešení.

Máte zájem o naše služby? Zavolejte nám nebo napište

Nevíte si rady? Volejte na +420 732 488 244

Mohlo by vás zajímat

1 července, 2022 in Deratizace, Dezinfekce, Dezinsekce

Naše kompletní/ komplexní služby

Deratizace Přemnožily se vám na zahradě či ve sklepě myši, našli jste v domácnosti potkaní trus nebo vám život znepříjemňují hraboši? Hlodavci jsou sice milá zvířátka, ale jako volně žijící…
Číst více
1 července, 2022 in Dezinsekce

Odborné hubení vosího nebo sršního hnízda a dalšího polétavého hmyzu

Hubení vosích a sršních hnízd i dalšího polétavého hmyzu Na přítomnost vosího hnízda v blízkosti vašeho obydlí upozorní velké množství vos. Stejně tak je tomu u sršního hnízda. Nejčastěji se…
Číst více
24 ledna, 2022 in Dezinsekce

Povinnost prevence a likvidace škůdců

Povinnost provádění prevence a likvidace škůdců pro domácnosti a firmy podle zákona o veřejném zdraví. Naše firma DERAKOMPLEX se specializuje na komplexní služby ochranné dezinsekce, deratizace a dezinfekce. Při práci…
Číst více