Hubení Komárů

Objednejte naše služby ihned

Komár obtížný - Culex pipiens molestus

Barva: světle hnědý.

Velikost: jen výjimečně měří přes 16 mm. Komáři váží obvykle jen 2 až 2,5 mg. Za noc dokáží urazit až 10 km a mohou létat až 4 hodiny bez přestávky rychlostí 1–2 km/h.

Vývoj: Komár prochází přes čtyři vývojová stáda – vajíčko, larva, kukla a dospělec. Larvy i kukly žijí ve vlhkém prostředí nebo ve stojaté vodě.

Potrava: Všichni komáři se primárně živí nektarem, ale samičky jsou navíc schopny sání krve. Nepotřebují ji ke svému přežití, ale jako zdroj bílkovin pro vývoj vajíček.

Škody: Nepříjemný obtížný hmyz sužující své oběti bodáním a přenosem choroboplodných zárodků. Po bodnutí do kůže samička vstříkne své sliny, které omezují srážlivost krve. Právě touto cestou se do těla člověka/zvířete dostanou choroboplodné zárodky jako např. malárii, boreliózu, horečku, AIDS a HIV.

Info: Může dojít až k úhynu zvířete ubodáním od komára. Na člověku sají hlavně v noci. Na území ČR a SR se vyskytuje 6 rodů komárú s téměř 50-ti druhy. Komár v letu vydává hvízdavý tón, způsobený chvěním křídel a také hlasivek, které jsou napjaté v hrudních průduších.

Likvidace: Před komáry poslouží důkladně instalované okenní sítě. Chemická likvidace prostrednictvím aplikace formou postřiku plošného a bariérového + asanace líhnišť komárů. Vždy je nutné objevit zdroj výskytu komára.

Máte zájem o naše služby? Zavolejte nám nebo napište

Nevíte si rady? Volejte na +420 732 488 244

Mohlo by vás zajímat

1 července, 2022 in Deratizace, Dezinfekce, Dezinsekce

Naše kompletní/ komplexní služby

Deratizace Přemnožily se vám na zahradě či ve sklepě myši, našli jste v domácnosti potkaní trus nebo vám život znepříjemňují hraboši? Hlodavci jsou sice milá zvířátka, ale jako volně žijící…
Číst více
1 července, 2022 in Dezinsekce

Odborné hubení vosího nebo sršního hnízda a dalšího polétavého hmyzu

Hubení vosích a sršních hnízd i dalšího polétavého hmyzu Na přítomnost vosího hnízda v blízkosti vašeho obydlí upozorní velké množství vos. Stejně tak je tomu u sršního hnízda. Nejčastěji se…
Číst více
24 ledna, 2022 in Dezinsekce

Povinnost prevence a likvidace škůdců

Povinnost provádění prevence a likvidace škůdců pro domácnosti a firmy podle zákona o veřejném zdraví. Naše firma DERAKOMPLEX se specializuje na komplexní služby ochranné dezinsekce, deratizace a dezinfekce. Při práci…
Číst více