Hubení Štěnic

Objednejte naše služby ihned

Štěnice domácí - Cimex lectularius

Barva: černo hnědé tělíčko.

Velikost: jedná se o ploštici (vzhledově) bez křídel, dospělci mají ploché tělo světlohnědé až červenohnědé barvy o velikosti až 4-5mm.

Vývoj: samička klade denně asi 5, za život celkem 500 oválných, běložlutých, asi 1 mm dlouhých vajíček. Z vajíček se podle teploty za 1-4 týdny (při pokojové teplotě za 21-22 dní) líhnou larvy podobné dospělým štěnicím, které již sají krev, vydrží až 60 dnů hladovět. Larva se po sání svléká a mění se v dospělý hmyz.

Potrava: živí se primárně lidskou krví, teplokrevných zvířat, drůbeže, vlaštovek, myší, netopýrů apod.

Škody: bodání způsobuje bolestivé svědivé pupeny, štěnice též mohou přenášet choroboplodné zárodky.

Info: : nymfy i dospělci se přes den skrývají v lidských obydlích (nábytek, stěny a podlahy) a v noci sají krev na lidech. Sání krve trvá v průměru 3–10 min. Kromě pokousání v podobě svědivých puchýřků na těle.

Likvidace: Štěnice je druh členovce, jehož likvidace je obtížnější. U štěnice je prokázaná rezistence na některé druhy pyrethroidů. Donedávna jediným způsobem její likvidace byla aplikace kontaktního insekticidu – postřik, ULV nízkoobjemová fumigace. Likvidace štěnic by měla být svěřena do rukou odborné firmě. Pravděpodobnost úspěšnosti svépomocné desinsekce není vysoká a často se jedná o zbytečné ekonomické výdaje. U této asanace je nutná 100 % spolupráce uživatelů napadených prostor, z důvodu úklidu, informací atd. Důležité je také provést desinsekci opakovaně, cca dvakrát či třikrát v závisloti na síle napadení tak, aby byla zajištěna likvidace všech vývojových stádií.
Nově se od roku 2014 objevuje na trhu odchytový a monitorační lep na štěnice domácí, jehož účinnost je opravdu potvrzená. Jedná se o prostředek fungující na bázi feromonového atraktantu, který je obsažen v lepidle lepu.

Máte zájem o naše služby? Zavolejte nám nebo napište

Nevíte si rady? Volejte na +420 732 488 244

Mohlo by vás zajímat

1 července, 2022 in Deratizace, Dezinfekce, Dezinsekce

Naše kompletní/ komplexní služby

Deratizace Přemnožily se vám na zahradě či ve sklepě myši, našli jste v domácnosti potkaní trus nebo vám život znepříjemňují hraboši? Hlodavci jsou sice milá zvířátka, ale jako volně žijící…
Číst více
1 července, 2022 in Dezinsekce

Odborné hubení vosího nebo sršního hnízda a dalšího polétavého hmyzu

Hubení vosích a sršních hnízd i dalšího polétavého hmyzu Na přítomnost vosího hnízda v blízkosti vašeho obydlí upozorní velké množství vos. Stejně tak je tomu u sršního hnízda. Nejčastěji se…
Číst více
24 ledna, 2022 in Dezinsekce

Povinnost prevence a likvidace škůdců

Povinnost provádění prevence a likvidace škůdců pro domácnosti a firmy podle zákona o veřejném zdraví. Naše firma DERAKOMPLEX se specializuje na komplexní služby ochranné dezinsekce, deratizace a dezinfekce. Při práci…
Číst více